Daily Archives: 7 Ιανουαρίου 2021

ΕΠΑΝΑΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

αρχείο λήψης

Αγαπητοί γονείς,

σας ενημερώνουμε ότι τη Δευτέρα 11 Ιανουαρίου 2021 επαναλειτουργεί το Σχολείο μας.

Η προσέλευση και η αποχώρηση των μαθητών/τριών μας θα γίνεται από τις δύο εισόδους, την κεντρική για τις τάξεις Α΄,Β΄,Γ΄ και τη συρόμενη για τις Δ΄,Ε΄,ΣΤ΄, και θα πρέπει να φορούν μάσκα προστασίας.

Σας παρακαλούμε, να μην συνωστίζεστε έξω από το Σχολείο μας και να κρατάτε αποστάσεις μεταξύ σας είτε κατά την προσέλευση είτε κατά την αποχώρηση.

Σας εφιστούμε την ιδιαίτερη προσοχή, στην περίπτωση που το παιδί σας ή κάποιο μέλος της οικογένειάς σας παρουσιάζει συμπτώματα, όπως πυρετό, βήχα, πονοκέφαλο κλπ., να παραμένει στο σπίτι και να ενημερώνετε τον Παιδίατρο και τον Δάσκαλο της Τάξης ή τον Διευθυντή του Σχολείου, σύμφωνα με τις οδηγίες του Ε.Ο.Δ.Υ. και του Υ.ΠΑΙ.Θ.

Καλή χρονιά με υγεία και ευλογία

Μάνος Βαρακλής

Εκπαιδευτικός ΠΕ 70