Daily Archives: 13 Νοεμβρίου 2020

ΕΠΕΙΓΟΝ!!! ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΚΡΟΥΣΜΑ ΚΟΡΩΝΟΪΟΥ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ

αρχείο λήψηςΑγαπητοί γονείς,

σας ενημερώνουμε ότι στο Σχολείο μας επιβεβαιώθηκε θετικό κρούσμα κορωνοϊού και συγκεκριμένα σε μαθητή/τρια της ΣΤ?  τάξης, την Τετάρτη 11 Νοεμβρίου 2020. Το κρούσμα προήλθε από το οικογενειακό περιβάλλον  του/της  μαθητή/τριας.

Άμεσα κινητοποιήθηκε το Σχολείο μας και κατόπιν τηλεφωνικής επικοινωνίας με τον Δ/ντή Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ν. Ημαθίας, τέθηκαν σε 14ήμερη καραντίνα οι Εκπαιδευτικοί και οι μαθητές/τριες της τάξης.

Επίσης, ο Δήμος Αλεξάνδρειας προχώρησε, το απόγευμα της Πέμπτης 12 Νοε. 2020, σε απολύμανση όλου του κτιριακού συγκροτήματος του Σχολείου μας (αίθουσες διδασκαλίας, τουαλέτες, γραφεία, εργαστήριο πληροφορικής, αποθήκη, κλειστό γυμναστήριο).

Εφιστούμε την προσοχή σας!!! Οι μαθητές/τριες που βρίσκονται σε καραντίνα, απαγορεύεται να βγαίνουν από το σπίτι μέχρι να περάσουν οι 14 ημέρες (11-24 Νοε.) και να έρχονται σε επαφή με άλλα άτομα πλην της οικογένειάς τους. Σε διαφορετική περίπτωση επισύρει χρηματικό πρόστιμο.

Τονίζεται, ότι πρέπει να φοράμε μάσκα όλοι μας και να τηρούμε τις οδηγίες και τα μέτρα του Εθνικού Οργανισμού Δημόσιας Υγείας (ΕΟΔΥ).

Ευχόμαστε να είμαστε όλοι καλά και γρήγορα να βγούμε από αυτήν την πολύ δύσκολη κατάσταση που βιώνουμε και συμβαίνει σε όλον τον κόσμο!