Monthly Archives: Οκτωβρίου 2020

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ COVID-19 ΑΠΟ ΤΟ Κ.Υ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ

IMG-9bd7f3eda0ecc7c12f6a8ff24f1cc563-V

IMG-f6b8c5b88a8fcf2ed01b2943e8ef9328-V

Την  Τρίτη 6 Οκτωβρίου, επισκέφτηκαν το Σχολείο μας η κ. Χριστίνα Αρίδα και η κ. Μαρία Γιαννέκα, Μαίες του Κέντρου Υγείας Αλεξάνδρειας, για να μας παρουσιάσουν τι πρέπει να κάνουμε, μαθητές και Εκπαιδευτικοί, ώστε να πάρουμε τα κατάλληλα μέτρα και τις προφυλάξεις  για τον κορωνοϊό  Covid-19.  H ενημέρωση έγινε κατά τάξη λαμβάνοντας υπόψη όλες τις οδηγίες που προβλέπονται από τον Ε.Ο.Δ.Υ.

Οι μαθητές κατάλαβαν τη μεγάλη αξία της καλής υγείας  στη ζωή μας, αλλά και πόσο επικίνδυνος είναι ο ιός αυτός, αν δεν προφυλαχτούμε σωστά.

Ευχαριστούμε πολύ την κ. Χριστίνα Αρίδα και την κ. Μαρία Γιαννέκα για την ενημέρωση που μας έκαναν, την υπομονή τους και την αγάπη που έδειξαν στους μικρούς μας μαθητές, απαντώντας σε οποιαδήποτε ερώτηση τους έγινε!