Monthly Archives: Νοεμβρίου 2020

ΕΠΕΙΓΟΝ!!! ΚΛΕΙΣΤΑ ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ – ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

Αγαπητοί γονείς,

σας ενημερώνουμε ότι με Κοινή Υπουργική Απόφαση (ΚΥΑ) των Υπουργείων Παιδείας, Υγείας και Εσωτερικών, τα Δημοτικά Σχολεία σε όλη την Ελλάδα θα παραμείνουν κλειστά ως τις 30 Νοεμβρίου 2020 λόγω της ραγδαίας εξάπλωσης του κορωνοϊού covid-19. Τα μαθήματα θα γίνονται εξ αποστάσεως, ξεκινώντας από την Τετάρτη 18 Νοεμβρίου 2020 από τις 14:00 ως τις 17:20.

Το ωρολόγιο πρόγραμμα διαμορφώνεται ως εξής:

1η ώρα από 14:10 – 14:40

2η ώρα από 14:50 – 15:20

3η ώρα από 15:30 – 16:00

4η ώρα από 16:10 – 16:40

5η ώρα από 16:50 – 17:20

Θα γίνει προσυνεννόηση με τους Εκπαιδευτικούς (Δασκάλους & Ειδικότητες) για τα μαθήματα που θα διδαχτούν, ώρες και ημέρες.

Για οτιδήποτε νεώτερο, θα γίνει άμεσα ενημέρωση μέσω του myschool και των E-mail των γονέων.

Παρακαλούμε να παρακολουθείτε τα E-mail σας και την ιστοσελίδα του Σχολείου μας!

Εμμανουήλ  Βαρακλής

Δάσκαλος

Τηλ. επικοινωνίας 2333051223 –  6947825403

ΕΠΕΙΓΟΝ!!! ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΚΡΟΥΣΜΑ ΚΟΡΩΝΟΪΟΥ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ

αρχείο λήψηςΑγαπητοί γονείς,

σας ενημερώνουμε ότι στο Σχολείο μας επιβεβαιώθηκε θετικό κρούσμα κορωνοϊού και συγκεκριμένα σε μαθητή/τρια της ΣΤ?  τάξης, την Τετάρτη 11 Νοεμβρίου 2020. Το κρούσμα προήλθε από το οικογενειακό περιβάλλον  του/της  μαθητή/τριας.

Άμεσα κινητοποιήθηκε το Σχολείο μας και κατόπιν τηλεφωνικής επικοινωνίας με τον Δ/ντή Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ν. Ημαθίας, τέθηκαν σε 14ήμερη καραντίνα οι Εκπαιδευτικοί και οι μαθητές/τριες της τάξης.

Επίσης, ο Δήμος Αλεξάνδρειας προχώρησε, το απόγευμα της Πέμπτης 12 Νοε. 2020, σε απολύμανση όλου του κτιριακού συγκροτήματος του Σχολείου μας (αίθουσες διδασκαλίας, τουαλέτες, γραφεία, εργαστήριο πληροφορικής, αποθήκη, κλειστό γυμναστήριο).

Εφιστούμε την προσοχή σας!!! Οι μαθητές/τριες που βρίσκονται σε καραντίνα, απαγορεύεται να βγαίνουν από το σπίτι μέχρι να περάσουν οι 14 ημέρες (11-24 Νοε.) και να έρχονται σε επαφή με άλλα άτομα πλην της οικογένειάς τους. Σε διαφορετική περίπτωση επισύρει χρηματικό πρόστιμο.

Τονίζεται, ότι πρέπει να φοράμε μάσκα όλοι μας και να τηρούμε τις οδηγίες και τα μέτρα του Εθνικού Οργανισμού Δημόσιας Υγείας (ΕΟΔΥ).

Ευχόμαστε να είμαστε όλοι καλά και γρήγορα να βγούμε από αυτήν την πολύ δύσκολη κατάσταση που βιώνουμε και συμβαίνει σε όλον τον κόσμο!

ΕΠΕΙΓΟΝ!!! ΑΝΑΒΟΛΗ ΓΕΝ. ΣΥΝΕΛΕΥΣΗΣ ΚΑΙ ΕΚΛΟΓΩΝ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΓΟΝΕΩΝ

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΕΩΝ

Σας ενημερώνουμε ότι η Γενική Συνέλευση και οι Εκλογές του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου μας, που ήταν προγραμματισμένες για αύριο Δευτέρα 9 Νοεμβρίου 2020, αναβάλλονται λόγω των περιοριστικών μέτρων που έχουν επιβληθεί για τον περιορισμό της πανδημίας του κορωνοϊού.

Θα πραγματοποιηθούν σε νέα ημερομηνία, που θα οριστεί μετά την άρση των περιοριστικών μέτρων.

Το Δ.Σ. του Συλλόγου

ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ ΜΑΘΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ ΛΟΓΩ ΚΟΡΩΝΟΪΟΥ

grn-lockdown-678x381Σας ενημερώνουμε ότι από τη Δευτέρα 9 Νοεμβρίου 2020, η μετακίνηση των μαθητών/τριών μας θα γίνεται με τη βεβαίωση που τους έχει δοθεί, λόγω της γενικής απαγόρευσης που έχει επιβληθεί από αύριο 7 Νοεμβρίου 2020 και για τις επόμενες τρεις εβδομάδες.

Ώρες μετακίνησης:  08:00 – 08:30    και    13:00 – 13:30