Daily Archives: 3 Απριλίου 2018

ΔΡΟΜΟΣ 21 ΜΑΘΗΤΩΝ

ΑΦΙΣΣΑ ΔΙΗΜΕΡΩΝ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ 14-15.04.2018

Πρόγραμμα εκδηλώσεων ?3ου Δρόμου 21 Μαθητών?

Σάββατο 14/04/2018

Ημερίδα Οδικής Ασφάλειας
? Μαρκουίζος Αναστάσιος (Ιαβέρης), Οδηγός Αγώνων

? Προφυλλίδης Βασίλειος, Πολιτικός Μηχανικός Α.Π.Θ., Συγκοινωνιολόγος (DEA) και Διδάκτορας του Πολυτεχνείου των Παρισίων (Ecole nationale des Ponts et Chausees), Πτυχιούχος της Νομικής Σχολής Α.Π.Θ., Τακτικός Καθηγητής Πολυτεχνείου Ξάνθης

? Παρούτογλου Ιωσήφ, Αστυνόμος Β, Υποδιοικητής Τροχαίας Βέροιας

? Μαζί μας θα είναι η Σχολική χορωδία Βέροιας, υπό τη διεύθυνση της κ. Ελένης Αναγνώστου.

? Παρουσιάζει – Συντονίζει ο Μάνος Βαρακλής, Εκπαιδευτικός

Ώρα Έναρξης Ημερίδας: 10:30 Χώρος : CINE STAR

Έκθεση Νεοκλασικού και Σύγχρονου Αυτοκινήτου
Με τη συμμετοχή της Ομάδας Κλασσικού Αυτοκινήτου Βέροιας
και την πολύτιμη βοήθεια της αντιπροσωπείας αυτοκινήτων του κ. Γαβριηλίδη.
Το κοινό θα έχει την ευκαιρία να ζήσει την εμπειρία ενός ατυχήματος, όσο πιο ρεαλιστικά γίνεται, μέσα από τους εξομοιωτές που μας παρέχει το Ινστιτούτο Οδικής Ασφάλειας ?Πάνος Μυλωνάς?.
Τιμώμενα πρόσωπα της φετινής διοργάνωσης ?Τα παιδιά της Άνοιξης?, που θα βρίσκονται σε ειδικά διαμορφωμένο περίπτερο, ενημερώνοντας το κοινό για το πολύτιμο έργο που επιτελούν .
Οι επισκέπτες θα έχουν την ευκαιρία να ενημερωθούν από την Ομάδα Δοτών Μυελού των Οστών ?ΟΡΑΜΑ ΕΛΠΙΔΑΣ?, για το πολύτιμο αυτό δώρο που μπορούμε απλόχερα όλοι να χαρίσουμε σε συνανθρώπους μας, που τόσο πολύ έχουν ανάγκη.

Χώρος : Προαύλιο Δημαρχείου Βέροιας

Κυριακή 15/04/2018

Ο Λαογραφικός Σύλλογος Ντόπιων Μακροχωρίου και Περιχώρων, σε συνεργασία με το Αθλητικό τμήμα του Κ.Α.Π.Α. Δήμου Βέροιας, την τεχνική υποστήριξη του τμήματος στίβου του Φίλιππου Βέροιας και του Συλλόγου Δρομέων Βέροιας, προκηρύσσει τον λαϊκό αγώνα ?3ο ΔΡΟΜΟ 21 ΜΑΘΗΤΩΝ?, που περιλαμβάνει τις παρακάτω κατηγορίες:
1. 7.700 μ., ηλικίας 18 ετών και άνω
2. 3.000 μ., αγώνας Λυκείου και περιπατητικός ?Υγείας? λαϊκός αγώνας, ηλικίας 16 ετών και άνω
3. 2.000 μ., αγώνας Γυμνασίων
4. 1.000 μ., αγώνας Δημοτικών Σχολείων
5. Αγώνας Α.Μ.Ε.Α. 250 μ.
Σημείο αφετηρίας και τερματισμού: Πλατεία 21 Μαθητών, Μακροχώρι Ημαθίας
Έκθεση Νεοκλασικού και Σύγχρονου Αυτοκινήτου
Με τη συμμετοχή της Ομάδας Κλασσικού Αυτοκινήτου Βέροιας
και την πολύτιμη βοήθεια της αντιπροσωπείας αυτοκινήτων του κ. Γαβριηλίδη.

Χώρος : Προαύλιο MARKET SMART Ώρα Έναρξης 9:00

ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ, ΜΕ ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΣΥΝΘΗΜΑ ΔΕΝ ΣΑΣ ΞΕΧΝΑΜΕ …!!!