Daily Archives: 5 Φεβρουαρίου 2018

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΥΓΕΙΑΣ

IMG-7ed8ec17cb9cdf94642d8b861588af6f-V

Την Πέμπτη, 1 Φεβ. 2018, επισκέφτηκαν το Σχολείο μας η κ. Ζαφειροπούλου Σοφία και ο κ. Ζησίογλου Κων/νος, Επόπτες Δημόσιας Υγείας, από τη Διεύθυνση Δημ. Υγείας και Κοινωνικής Μέριμνας Π.Ε. Ημαθίας (Τμήμα Περιβαλλοντικής Υγιεινής και Υγειονομικού Ελέγχου) και ενημέρωσαν τους μαθητές της Δ?  Τάξης για το πρόγραμμα «Υγιεινή των χεριών».

Οι μαθητές μας, αφού άκουσαν και είδαν προσεχτικά την προβολή που αναφερόταν στο συγκεκριμένο θέμα, κατανόησαν μέσα από ερωτήσεις που έγιναν και απαντήσεις που δόθηκαν από τους ειδικούς, για το πόσο σημαντικό είναι να πλένουμε τα χέρια μας, πόσο μεγάλη εστία μικροβίων είναι και φυσικά τον βαθμό που μπορούν να βλάψουν ή ακόμα και να θέσουν σε μεγάλο κίνδυνο την υγεία μας.

Ευχαριστούμε την κ. Ζαφειροπούλου Σοφία και τον κ. Ζησίογλου Κων/νο για την εμπεριστατωμένη ενημέρωση και για την προσφορά τους σε ό,τι χρειαστούμε σε θέματα που αφορούν την υγεία μας!