Home » Αγωγή υγείας, Ανακοινώσεις, Εκδηλώσεις, Προγράμματα, Σχ. Έτος 2014-2015 » Ενημερωτική εκδήλωση για τη διατροφή

Ενημερωτική εκδήλωση για τη διατροφή

To Πρόγραμμα Σίτισης & Προώθησης της Υγιεινής Διατροφής, του Ιδρύματος Μποδοσάκη, διοργάνωσε ενημερωτική εκδήλωση στο σχολείο μας την Τετάρτη 27 Μαΐου 2015, για να προάγει  βασικούς κανόνες και συμβουλές ισορροπημένης διατροφής στα παιδιά μας.  Το Πρόγραμμα είχε ως σκοπό να ενισχύσει τις υγιεινές διατροφικές συνήθειες για την ευρύτερη προαγωγή της υγείας των παιδιών, με προβολές εκπαιδευτικών ταινιών και με συζήτηση πάνω σε θέματα καθημερινής διατροφικής πρακτικής των παιδιών στο σπίτι και το σχολείο.

Ήταν μια ενδιαφέρουσα εκδήλωση, που ενημέρωσε αλλά και διασκέδασε τα παιδιά μας!