Home » Αρχείο Άρθρων, Σχ. Έτος 2018-2019 » ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ ΟΜΟΡΦΥΝΕ

ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ ΟΜΟΡΦΥΝΕ

Τις τελευταίες βδομάδες το Σχολείο μας άλλαξε. Αφού, ένα μέρος του βάφτηκε από την κ. Δάρλα Μαρία, Εκπ/κό Αγγλικών, και με τη βοήθεια των μαθητών των τάξεων Στ? και  Ε?, η Εκπ/κός των Εικαστικών κ. Αθανασίου Δέσποινα, ανέλαβε να ζωγραφίσει και να ομορφύνει τους χώρους του!

Ζωγράφισε παιχνίδια στην αυλή, ώστε οι μαθητές/τριες να παίζουν κατά τη διάρκεια του διαλείμματος αλλά και τις ελεύθερες ώρες τους και στη συνέχεια τους τοίχους του Σχολείου μας, δίνοντας μια χαρούμενη και ευχάριστη νότα στον χώρο.

Ευχαριστούμε τους μαθητές των τάξεων Ε? και Στ? για τον εθελοντισμό τους, το ομαδικό πνεύμα και την αγάπη τους για το Σχολείο, και ιδιαίτερα την κ. Δάρλα Μαρία και  την κ. Αθανασίου Δέσποινα για την προσφορά τους!