Home » Ανακοινώσεις, Σχ. Έτος 2015-2016 » Μικρός Ευκλείδης

Μικρός Ευκλείδης

mikros_eukleidisΟ Σύλλογος Διδασκόντων του 6/Θ Δημοτικού Σχολείου Νησίου συγχαίρει τους μαθητές και τις μαθήτριες που διακρίθηκαν στον 10ο διαγωνισμό «Παιχνίδι και Μαθηματικά – Α? φάση» που πραγματοποιήθηκε στις 4 Μαρτίου 2016 (Ε? τάξη: Βογιατζή Ελένη, Κοντοπούλου Σοφία, Μερτζιμεκίδου Αρετή, Πίτση Ζέφη, Πουλιοπούλου Μαριάνθη, Τσορπατζή Ανδρέα και Χρυσοχόου Κωνσταντίνο, Στ? τάξη: Ντάνι Ροβένα και Τούφα Αλέξη), καθώς και στον 4ο Ημαθιώτικο διαγωνισμό «Παιχνίδι και Μαθηματικά – Β? φάση» που διεξήχθη στις 14 Μαΐου 2016 (Ε? τάξη: Κοντοπούλου Σοφία). Οι διαγωνισμοί διενεργήθηκαν στο πλαίσιο του περιοδικού «Ο Μικρός Ευκλείδης» που εκδίδει η Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία (Ε.Μ.Ε.) και διεξήχθη υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας.