Monthly Archives: Ιανουαρίου 2022

ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΚΑΛΟΡΙΦΕΡ

olos

Αγαπητοί γονείς,

σας ενημερώνουμε ότι από χθες το μεσημέρι το καλοριφέρ λειτουργεί σε 24ωρη βάση μετά από απόφαση του Δημάρχου Αλεξάνδρειας και λόγω των ακραίων θερμοκρασιών που επικρατούν στην περιοχή μας.

ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΜΕΝΑ ΚΡΟΥΣΜΑΤΑ ΚΟΡΩΝΟΪΟΥ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ

Αγαπητοί γονείς,

σας ενημερώνουμε ότι στο Σχολείο μας επιβεβαιώθηκαν τρία (3) θετικά κρούσματα κορωνοϊού και συγκεκριμένα σε μαθητές της  Ε΄  τάξης, την Τρίτη 25 Ιανουαρίου 2022.

Άμεσα κινητοποιήθηκε το Σχολείο μας, ενημερώθηκαν οι γονείς των μαθητών της τάξης και ακολούθησαν τις οδηγίες που τους δόθηκαν. Οι μαθητές  που νοσούν δεν θα έρθουν στο Σχολείο σύμφωνα με το πρωτόκολλο και τις οδηγίες του ΕΟΔΥ.

Για ό,τι νεότερο θα σας ενημερώσουμε με e-mail.

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΑ SELF TEST

13337347_0_100_3072_1828_1920x0_80_0_0_1db7a775885fa0fab75d2ee5bf136987Σας ενημερώνουμε ότι με νέα απόφαση του Υ.ΠΑΙ.Θ., θα πρέπει το δεύτερο self test να γίνει σήμερα, Δευτέρα 10 Ιαν. 2022 και αύριο, Τρίτη 11 Ιαν. 2022, οι μαθητές/τριες να το επιδείξουν κατά την είσοδό τους στο Σχολείο. Το τρίτο self test της εβδομάδας αυτής θα γίνει την Πέμπτη 13 Ιαν. 2022 και θα το έχουν οι μαθητές/τριες μαζί τους την Παρασκευή 14 Ιαν. 2022.

ΕΠΑΝΑΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

2021-EpanalitourgiaSxolion_th

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες, χρόνια πολλά και καλή χρονιά!

Σας ενημερώνουμε ότι, τη Δευτέρα 10 Ιανουαρίου 2022, ξεκινούν τα μαθήματα μετά τις διακοπές των Χριστουγέννων. Σύμφωνα με την ανακοίνωση του Υ.ΠΑΙ.Θ., την πρώτη εβδομάδα θα πρέπει να γίνουν τρία (3) self test από τους/τις μαθητές/τριες εμβολιασμένους/ες και ανεμβολίαστους/ες. Τα self test θα πρέπει να δηλωθούν στην πλατφόρμα edupass.gov.gr και να παρουσιαστούν στο Σχολείο το πρωί της Δευτέρας, της Τετάρτης και της Παρασκευής.

Την επόμενη δεύτερη εβδομάδα λειτουργίας του Σχολείου (17 Ιαν. 2022) επανερχόμαστε στα δύο (2) self test, Τρίτη και Παρασκευή, όπως και πριν από τις γιορτές, για όλους τους/τις μαθητές/τριες και τους/τις Εκπαιδευτικούς, εμβολιασμένους ή όχι (οδηγίες ΕΟΔΥ & ΥΠΑΙΘ).

Η είσοδος των παιδιών στον χώρο του Σχολείου θα γίνεται όπως και πριν τις διακοπές για τις γιορτές.

Προσοχή!!!  Σε περίπτωση κρούσματος στο Σχολείο μας θα ενημερώνεστε άμεσα για τις ενέργειες που θα πρέπει να κάνετε και πάντοτε σύμφωνα με τις οδηγίες του ΕΟΔΥ και του Υ.ΠΑΙ.Θ. που θα ισχύουν εκείνη τη στιγμή.