Daily Archives: 5 Ιανουαρίου 2022

ΕΠΑΝΑΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

2021-EpanalitourgiaSxolion_th

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες, χρόνια πολλά και καλή χρονιά!

Σας ενημερώνουμε ότι, τη Δευτέρα 10 Ιανουαρίου 2022, ξεκινούν τα μαθήματα μετά τις διακοπές των Χριστουγέννων. Σύμφωνα με την ανακοίνωση του Υ.ΠΑΙ.Θ., την πρώτη εβδομάδα θα πρέπει να γίνουν τρία (3) self test από τους/τις μαθητές/τριες εμβολιασμένους/ες και ανεμβολίαστους/ες. Τα self test θα πρέπει να δηλωθούν στην πλατφόρμα edupass.gov.gr και να παρουσιαστούν στο Σχολείο το πρωί της Δευτέρας, της Τετάρτης και της Παρασκευής.

Την επόμενη δεύτερη εβδομάδα λειτουργίας του Σχολείου (17 Ιαν. 2022) επανερχόμαστε στα δύο (2) self test, Τρίτη και Παρασκευή, όπως και πριν από τις γιορτές, για όλους τους/τις μαθητές/τριες και τους/τις Εκπαιδευτικούς, εμβολιασμένους ή όχι (οδηγίες ΕΟΔΥ & ΥΠΑΙΘ).

Η είσοδος των παιδιών στον χώρο του Σχολείου θα γίνεται όπως και πριν τις διακοπές για τις γιορτές.

Προσοχή!!!  Σε περίπτωση κρούσματος στο Σχολείο μας θα ενημερώνεστε άμεσα για τις ενέργειες που θα πρέπει να κάνετε και πάντοτε σύμφωνα με τις οδηγίες του ΕΟΔΥ και του Υ.ΠΑΙ.Θ. που θα ισχύουν εκείνη τη στιγμή.