Monthly Archives: Αυγούστου 2020

ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΝΗΣΙΟΥ

20200818_101108

Το Δημοτικό Σχολείο Νησίου ευχαριστεί δημόσια τον Πρόεδρο της Κοινότητας Νησίου κ. Παναγιώτη Πατρίκα, για τις άοκνες και συνεχείς προσπάθειές του, ώστε να κατασκευαστεί στέγη στο λεβητοστάσιο και να γίνει εξωτερικός ελαιοχρωματισμός και σοβάτισμα, σε μέρη του Σχολείου μας που απαιτούνταν λόγω της αυξημένης υγρασίας!

Επίσης, ευχαριστούμε τον Αντιδήμαρχο Παιδείας κ. Στέφανο Δριστά για την πολύτιμη βοήθειά του!

ΝΕΑ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ-ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΕΙΩΝ

images (6)Παρακαλούμε τους αγαπητούς γονείς, να μην επηρεάζονται για τη λειτουργία των σχολείων από τις διάφορες φήμες που ακούγονται ή τις ειδήσεις που κυκλοφορούν και δεν ανταποκρίνονται στην αλήθεια για την έναρξη της νέας Σχολικής χρονιάς 2020-21! Δεν υπάρχει κάτι επίσημο από το Υπουργείο Παιδείας, ακόμη και για τον τρόπο που θα γίνονται τα μαθήματα, όπως και για την προσέλευση των παιδιών στον σχολικό χώρο. Οι αποφάσεις που θα πάρει το Υπουργείο θα είναι σε συνεργασία με τους ειδικούς επιστήμονες, κάτι που αναμένεται τις τελευταίες μέρες του Αυγούστου ή τις πρώτες μέρες του Σεπτεμβρίου.

Το μόνο επίσημο ως τώρα είναι η ημερομηνία έναρξης των μαθημάτων,  τη Δευτέρα 7 Σεπτεμβρίου 2020.

Για οτιδήποτε νεώτερο και επίσημο υπάρξει, θα ενημερωθείτε από την ιστοσελίδα μας.