Monthly Archives: Δεκεμβρίου 2019

ΠΟΤΕ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ

αρχείο λήψηςΤα σχολεία θα παραμείνουν κλειστά, σύμφωνα με το ΠΔ 79/2017, από 24 Δεκ. ως και 7 Ιαν. Θα λειτουργήσουν ξανά την Τετάρτη 8 Ιανουαρίου 2020.

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ

ΧΡΙΣΤ ΓΙΟΡΤΗ 2019 1ΧΡΙΣΤ ΓΙΟΡΤΗ 2019 4
Τη Δευτέρα 23 Δεκεμβρίου 2019, πραγματοποιήθηκε η χριστουγεννιάτικη γιορτή του Σχολείου μας. Στην εκδήλωση πήραν μέρος όλες οι τάξεις, παρουσιάζοντας θέματα των Χριστουγέννων, της Πρωτοχρονιάς και αγαπημένα τραγούδια, παραδοσιακά και όχι μόνο.ΧΡΙΣΤ ΓΙΟΡΤΗ 2019 2

Οι τάξεις Α΄, Β΄, Γ΄ &  Δ΄ ανέβασαν το θεατρικό «Χριστουγεννιάτικοι μπελάδες» και η  Στ΄ τάξη «Ο 4ος Μάγος».

Η Ε΄ τάξη είχε την επιμέλεια της μουσικής επένδυσης.

Στο τέλος της εκδήλωσης έγινε η κλήρωση των λαχείων που διέθεσε ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων, μοίρασε συμβολικά δώρα στους μαθητές μας και ακολούθησαν τα κεράσματα και οι ευχές.

Συγχαρητήρια στους διοργανωτές της όμορφης γιορτή μας, Εκπαιδευτικούς και Μαθητές!

Καλές γιορτές σε όλους και το 2020 να είναι ειρηνικό, δημιουργικό και ευτυχισμένο για όλη την ανθρωπότητα!

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΤΟ ΒΥΖΑΝΤΙΝΟ ΜΟΥΣΕΙΟ

Βυζαντινό ΜΟΥΣΕΊΟ 1Βυζαντινό ΜουσείοΒυζαντινό Μουσείο 3Τη Δευτέρα, 16 Δεκεμβρίου 2019, το Σχολείο μας επισκέφτηκε το Βυζαντινό Μουσείο Βέροιας και παρακολούθησε το εορταστικό πρόγραμμα «Χριστός γεννάται, δοξάσατε».

Οι μαθητές/τριες είχαν την ευκαιρία να ακούσουν μικρές ιστορίες στον χώρο του αρχοντικού του Σιορ-Μανολάκη και στη συνέχεια να κατασκευάσουν κάρτες και χριστουγεννιάτικα στολίδια.

Ευχαριστούμε τους ανθρώπους του Βυζαντινού Μουσείου και ιδιαίτερα την κ. Μαρία Πολατίδου, που μας μετέφερε σ΄έναν κόσμο του παρελθόντος της πόλης της Βέροιας, που πλέον φαντάζει παραμυθένιος και μακρινός!

ΕΛΕΓΧΟΙ ΠΡΟΟΔΟΥ & ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Α” ΤΡΙΜΗΝΟΥ

ΕΛΕΓΧΟΙ ΠΡΟΟΔΟΥ Α'

Σας ενημερώνουμε ότι την Πέμπτη 19 Δεκ. 2019, θα δοθούν οι έλεγχοι προόδου του Α” Τριμήνου για τις τάξεις Γ”, Δ”, Ε” & ΣΤ”.  Επίσης θα γίνει προφορική ενημέρωση των Α” &  Β” τάξεων.