Home » Αρχείο Άρθρων, Εκπαιδευτικές εκδρομές, Σχ. Έτος 2019-2020 » ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΤΟ ΒΥΖΑΝΤΙΝΟ ΜΟΥΣΕΙΟ

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΤΟ ΒΥΖΑΝΤΙΝΟ ΜΟΥΣΕΙΟ

Βυζαντινό ΜΟΥΣΕΊΟ 1Βυζαντινό ΜουσείοΒυζαντινό Μουσείο 3Τη Δευτέρα, 16 Δεκεμβρίου 2019, το Σχολείο μας επισκέφτηκε το Βυζαντινό Μουσείο Βέροιας και παρακολούθησε το εορταστικό πρόγραμμα «Χριστός γεννάται, δοξάσατε».

Οι μαθητές/τριες είχαν την ευκαιρία να ακούσουν μικρές ιστορίες στον χώρο του αρχοντικού του Σιορ-Μανολάκη και στη συνέχεια να κατασκευάσουν κάρτες και χριστουγεννιάτικα στολίδια.

Ευχαριστούμε τους ανθρώπους του Βυζαντινού Μουσείου και ιδιαίτερα την κ. Μαρία Πολατίδου, που μας μετέφερε σ΄έναν κόσμο του παρελθόντος της πόλης της Βέροιας, που πλέον φαντάζει παραμυθένιος και μακρινός!