Monthly Archives: Σεπτεμβρίου 2019

Ο Αγιασμός στο Δημοτικό Σχολείο Νησίου παρουσία του Μητροπολίτη Βέροιας κ.κ. Παντελεήμονος

Αγιασμός_L

alexandriamou.gr_agiasmosnisi2019IMG_7580

Στο Δημοτικό Σχολείο Νησίου, την Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου 2019, τελέστηκε ο επίσημος αγιασμός για την έναρξη της σχολικής χρονιάς παρουσία του Μητροπολίτη Βέροιας κ.κ. Παντελεήμονος.

Εκπαιδευτικοί, γονείς και μαθητές παρακολούθησαν τον αγιασμό ελπίζοντας η νέα σχολική χρονιά που ξεκινά να είναι ελπιδοφόρα και δημιουργική.
Ο Διευθυντής του σχολείου κ. Μάνος Βαρακλής, αφού ευχαρίστησε τον Μητροπολίτη μας για την τιμητική παρουσία του, αναφέρθηκε στη σημασία της εκπαίδευσης αλλά και στη νοσταλγία που νιώθουν οι ενήλικες κάθε φορά τη μέρα του σχολικού αγιασμού, αφού θυμούνται τα παιδικά τους χρόνια και ευχήθηκε Καλή σχολική χρονιά σε μαθητές, εκπαιδευτικούς και γονείς!

Επίσης, ευχαρίστησε τον Αστυνομικό Διευθυντή της Π.Ε. Ημαθίας κ. Διονύσιο Κούγκα και τον Διοικητή του Τμήματος Τροχαίας Βέροιας κ. Παρούτογλου Ιωσήφ, οι οποίοι παραβρέθηκαν στον αγιασμό τιμώντας ιδιαίτερα το Δημοτικό Σχολείο του Νησίου!

ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΓΙΑ ΤΗ ΝΕΑ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ 2019-20

μητροπολιτης βεροιας (3)Αγαπητοί  γονείς/κηδεμόνες,

σας ενημερώνουμε ότι ο αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς 2019-20, θα γίνει την Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου 2019 στις 10:30.

Τον αγιασμό θα τελέσει ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης μας κ.κ. Παντελεήμων.