Monthly Archives: Νοεμβρίου 2018

ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΕΤΕΙΟ ΤΟΥ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ

Tην Παρασκευή 16 Νοεμβρίου 2018, το σχολείο μας οργάνωσε και παρουσίασε την εκδήλωση για την επέτειο της εξέγερσης του Πολυτεχνείου. Το πρόγραμμα της γιορτής  περιείχε ποιήματα, τραγούδια και πλούσιο οπτικοακουστικό υλικό.

Οι μαθητές  μας  παρουσίασαν το χρονικό της επετείου, κάνοντας μία σύντομη ιστορική αναφορά στα γεγονότα και τη σημασία τους. Τα παιδιά  εξιστόρησαν τα γεγονότα με τη συνοδεία εικόνων και βίντεο που προβλήθηκαν στον διαδραστικό πίνακα, απήγγειλαν ποιήματα και τραγούδησαν τραγούδια των  Μάνου Λοΐζου και  Μίκη Θεοδωράκη.

Η εκδήλωση έκλεισε με την απαγγελία του εθνικού μας ύμνου.

ΕΚΛΟΓΕΣ ΑΙΡΕΤΩΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΩΝ

εκλογές

Σας ενημερώνουμε ότι το Σχολείο μας θα παραμείνει κλειστό, την Τετάρτη 7 Νοεμβρίου 2018, λόγω των Πανελλήνιων εκλογών των Εκπαιδευτικών για την ανάδειξη των αντιπροσώπων τους στα Τοπικά, Περιφερειακά και Κεντρικά Υπηρεσιακά τους Συμβούλια.