Daily Archives: 8 Ιουνίου 2018

Διαγωνισμός Γαλλοφωνίας 2018

gallika2018Το Γαλλικό Ινστιτούτο Ελλάδος σας εκφράζει την χαρά του για την συνεργασία μας στο πλαίσιο του εθνικού Διαγωνισμού Γαλλοφωνίας 2018 και σας ευχαριστεί για την ενεργή συμμετοχή σας. Περισσότεροι από 3300 μαθητές εργάστηκαν υπό την καθοδήγηση των εκπαιδευτικών τους γύρω από το θέμα της προστασίας του περιβάλλοντος και πάνω από 750 από αυτούς βραβεύτηκαν για την δημιουργία τους.

Η επιλογή των νικητών στο πλαίσιο ενός διαγωνισμού αποτελεί πάντα μία περίπλοκη αλλά απαραίτητη διαδικασία. Οι επιτροπές εκτίμησαν πραγματικά την προσπάθεια, τη δημιουργικότητα των μαθητών και τη συμβολή των εκπαιδευτικών. Τα θερμά συγχαρητήρια σε όλους εσάς που υλοποιήσατε ένα σχέδιο και υποβάλλατε τις δημιουργίες σας!

Για να ενθαρρύνουμε τους μαθητές και για να τους συγχαρούμε για τη συμμετοχή τους, σας επισυνάπτουμε το Δίπλωμα συμμετοχής στον Διαγωνισμό της Γαλλοφωνίας 2018.