Monthly Archives: Δεκεμβρίου 2015

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΗ ΚΛΗΡΩΣΗ 2015 ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΓΟΝΕΩΝ & ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ

Στις 23 Δεκ. 2015, μετά το τέλος της Χριστουγεννιάτικης γιορτής του Σχολείου μας, έγινε η κλήρωση των λαχείων του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων.

Το λαχείο με αριθμό 100 κερδίζει ένα ποδήλατο.

Χριστουγεννιάτικη Γιορτή 2015

Η Χριστουγεννιάτικη γιορτή του Δημοτικού μας Σχολείου, που με μεράκι κι αγάπη ετοίμασαν φέτος οι μαθητές, οι μαθήτριες και οι εκπαιδευτικοί της Α΄, Β΄, Γ΄τάξης, ήταν πραγματικά μια ευκαιρία να βρούμε το χαμένο νόημα των Χριστουγέννων και να πιστέψουμε και πάλι στον Άι ?Βασίλη, μέσα από τα μάτια και τη χαρά των παιδιών μας.

Τα παιδιά μας,  παρουσίασαν τα χριστουγεννιάτικα θεατρικά <<Χριστούγεννα με την κυρά Κρίση>> και <<Τα δώρα του Άι ?Βασίλη>> ενώ τραγούδησαν χριστουγεννιάτικα τραγούδια: Στη σπηλιά της ειρήνης, Στη γωνία μας κόκκινο, Πύργος γυάλινος, Άγιος Βασίλης(Κεφαλλονίτικα κάλαντα),Ρούντολφ το ελαφάκι.

(Διαβάστε όλο το άρθρο…)