Home » Ανακοινώσεις, Σχ. Έτος 2014-2015, Σχολικές Εορτές » Γιορτή Λήξης Σχολικού Έτους 2014-2015

Γιορτή Λήξης Σχολικού Έτους 2014-2015

Το Δημοτικό Σχολείο Νησίου και το Νηπιαγωγείο Νησίου, συνδιοργάνωσαν την Πέμπτη 11 Ιουνίου 2015, τη γιορτή λήξης της σχολικής χρονιάς 2014-2015. Γονείς, κάτοικοι και παιδιά, είχαν την δυνατότητα να απολαύσουν τα νήπια και τους/τις μαθητές/τριες του σχολείου, σε μία γιορτή που περιελάμβανε τραγούδια με συνοδεία κιθάρας, μοντέρνο και παραδοσιακό χορό και γυμναστικές επιδείξεις. Η γιορτή τελείωσε, με το συγκινητικό λόγο που έβγαλαν οι μαθητές της Στ΄ τάξης, στον οποίο έκαναν αναδρομή στα μαθητικά τους χρόνια στο Δημοτικό μας σχολείο, με αναφορές σε αστεία αλλά και σε άκρως συναισθηματικά περιστατικά που τους σημάδεψαν όλα αυτά τα χρόνια.

Καλό Καλοκαίρι σε όλους/ες τους/τις μαθητές/τριές μας!