Home » Ανακοινώσεις Σχολείου, Αρχείο Άρθρων, Σχ. Έτος 2021-2022 » ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΓΙΑ ΤΗ ΝΕΑ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ 2021-2022

ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΓΙΑ ΤΗ ΝΕΑ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ 2021-2022

imagesΑγαπητοί  γονείς/κηδεμόνες,

σας ενημερώνουμε ότι ο αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς 2021-22, θα γίνει τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου 2021 στις 09:00.

Στον αγιασμό θα παραστεί ο Διευθυντής Εκπαίδευσης Ν. Ημαθίας κ. Δημήτριος Πυρινός.

Οι μαθητές/τριες του Σχολείου μας θα πρέπει να βρίσκονται στον χώρο της αυλής στις 08:45.

Παρακαλούμε τους γονείς/κηδεμόνες να μην προσέλθουν στο Σχολείο μας, εκτός από της Α΄ τάξης (ένας γονέας για κάθε παιδί), οι οποίοι θα παραμείνουν στο μέρος που βρίσκεται ο πλάτανος και δεν θα πλησιάσουν για κανέναν λόγο τα παιδιά. Θα παραλάβουν τα παιδιά με τη λήξη του αγιασμού και θα αποχωρήσουν από τη συρόμενη αυλόπορτα.

Σας παρακαλούμε να λάβετε όλα τα απαραίτητα μέτρα που προβλέπονται από τον Εθνικό Οργανισμό Δημόσιας Υγείας (μάσκες, self-test)! Το αποτέλεσμα του  self-test θα πρέπει να έχει καταχωρηθεί στην ιστοσελίδα self-testing.gov.gr και να έχει εκτυπωθεί, ώστε να διενεργηθεί ο έλεγχος στο Σχολείο μας.

Με τις ευχές μας για μία όμορφη, ασφαλή και δημιουργική χρονιά!