Η ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ 1821

Την Παρασκευή 22 Μαρτίου 2019, τιμήσαμε τον Ευαγγελισμό της Θεοτόκου και τη μνήμη των ηρώων της Ελληνικής Επανάστασης της 25ης Μαρτίου του 1821. Σε μια σεμνή και όμορφη γιορτή που έγινε με συμμετοχή όλων των τάξεων του Σχολείου μας, οι μαθητές μας μάς θύμισαν όλο το χρονικό της Ελληνικής Επανάστασης μέσα από ποιήματα, τραγούδια, χορούς και βιντεοπροβολές, αφήνοντάς μας μία έντονη συγκίνηση για όλα αυτά που έχει περάσει ο Ελληνισμός.
Ευχαριστούμε τους Εκπαιδευτικούς και τους Μαθητές που συμμετείχαν στη γιορτή μας, η οποία ολοκληρώθηκε με τον Εθνικό μας Ύμνο!
Τη Δευτέρα 25 Μαρτίου, ακολούθησε η δοξολογία στον Ιερό Ναό των Αγίων Αναργύρων, ο πανηγυρικός λόγος, η παρέλαση και η επιμνημόσυνη δέηση στο Ηρώο του χωριού μας. Η τελετή ολοκληρώθηκε με την κατάθεση στεφάνων.