Η ΓΙΟΡΤΗ ΤΩΝ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ

Την Παρασκευή 21 Δεκ. 2018, έγινε η χριστουγεννιάτικη γιορτή του Σχολείου μας. Στην εκδήλωση πήραν μέρος όλες οι τάξεις, παρουσιάζοντας θέματα των Χριστουγέννων, της Πρωτοχρονιάς και αγαπημένα τραγούδια.

Η Α΄ και η Β΄ τάξεις ανέβασαν το θεατρικό «Χριστουγεννιάτικα στολίδια», η Γ΄ «Τι είναι τα Χριστούγεννα;» και η Δ΄ «Ο καλός παππούς Άγιος Βασίλης».
Η Ε΄ και η ΣΤ΄ τάξη είχαν την επιμέλεια της μουσικής επένδυσης. Οι μαθητές τραγούδησαν Ελληνικά και Γαλλικά τραγούδια, θυμίζοντάς μας ότι τα Χριστούγεννα γιορτάζονται με ιδιαίτερη χαρά σε όλο τον κόσμο.

Στο τέλος της εκδήλωσης έγινε η κλήρωση των λαχνών που διέθεσε ο Σύλλογος Γονέων και μοίρασε δώρα στα παιδιά του Σχολείου μας.
Ευχαριστούμε τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων που για ακόμη μια φορά ήταν δίπλα μας!

Συγχαρητήρια στους συντελεστές της όμορφης γιορτής μας, εκπαιδευτικούς και μαθητές!

Καλές γιορτές και το 2019 να είναι ευτυχισμένο, δημιουργικό και ειρηνικό για όλους τους ανθρώπους!