Home » Ανακοινώσεις, Ανακοινώσεις Σχολείου » 5ος ΦΙΛΙΠΠΕΙΟΣ ΔΡΟΜΟΣ

5ος ΦΙΛΙΠΠΕΙΟΣ ΔΡΟΜΟΣ

po

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΡΟΜΕΩΝ ΒΕΡΟΙΑΣ

Θέμα:  Ενημέρωση των μαθητών Δημοτικών σχολείων (Δ?,Ε?& ΣΤ?) για συμμετοχή στον λαϊκό αγώνα 1000μ «Φιλίππειος δρόμος»

1. Αγώνας 1000μ παιδιών Δημοτικού Σχολείου : Θα διεξαχθεί αγώνας 1000μ παιδιών δημοτικού
  2. Τόπος Εκκίνησης : Δημαρχείο Βέροιας
  3. Τόπος τερματισμού: Δημαρχείο Βέροιας
  4. Ημερομηνία διεξαγωγής: Κυριακή 11 Δεκεμβρίου 2016
  5. Ώρα Εκκίνησης: 12:45 π.μ.
  6.  Διαδρομή: Η διαδρομή που θα ακολουθήσουν οι μαθητές θα είναι: Δημαρχείο, οδός Μητροπόλεως προς τα κάτω, οδός Ελιάς, αριστερά στην οδό ανοίξεως , στους αγίους Αναργύρους που είναι επί της ανοίξεως, στροφή αριστερά επάνω στην οδό Μ. Καρακωστή, στροφή αριστερά επί της οδού Βενιζέλου, δεξιά στην Οδό Μητροπόλεως και τερματισμός στο Δημαρχείο Βέροιας.
  7. Δικαίωμα συμμετοχής: Δικαίωμα συμμετοχής έχουν τα παιδιά Δ? Ε? & ΣΤ? τάξης του Δημοτικού Σχολείου.
  8. Δηλώσεις συμμετοχής: Οι δηλώσεις Συμμετοχής μπορούν να γίνουν με τους εξής τρόπους:

α)  Με ηλεκτρονική υποβολή στην ηλεκτρονική διεύθυνση www.sdverias.gr/registerkids. Μέσα από την ίδια φόρμα θα γίνεται αυτόματα και η υποβολή υπεύθυνης δήλωσης του γονέα (ότι επιτρέπει στο παιδί του να συμμετάσχει στον αγώνα 1000μ)

β) Την Κυριακή 11/12 το πρωί από τις 11:00 π.μ. έως τις 12:15 στην Γραμματεία του αγώνα που θα βρίσκεται στον προαύλιο χώρο του Δημαρχείου και το Σάββατο 10/12  στο ισόγειο του Δημαρχείου από 18:00 έως 20:00

Η Συμμετοχή των μαθητών του Δημοτικού θα είναι δωρεάν.

1. Έπαθλα μαθητών:

Στους τρεις πρώτους και στις τρεις πρώτες των κατηγοριών αγοριών και κοριτσιών θα δοθούν μετάλλια και διπλώματα .

Μετάλλια θα δοθούν επίσης σε όλους τους τερματίσαντες δρομείς των Δημοτικών Σχολείων.