Home » Ανακοινώσεις, Ανακοινώσεις Σχολείου » ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΟ ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΤΜΗΜΑ

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΟ ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΤΜΗΜΑ

Αγαπητοί  γονείς/κηδεμόνες

Σας ενημερώνουμε ότι για το σχολικό έτος  2016-17, προκειμένου να λειτουργήσει στο Σχολείο μας το Ολοήμερο τμήμα από 13:15 έως 16:00 με ενδιάμεση αποχώρηση στις 15:00, καθώς και η πρωινή ζώνη από 7:00-8:00, όσοι επιθυμείτε να εγγράψετε το παιδί σας στο ολοήμερο τμήμα πρέπει να έχετε τις παρακάτω προϋποθέσεις.

Προϋποθέσεις εγγραφής:

Μαθητές των οποίων εργάζονται και οι δύο γονείς, προσκομίζοντας σχετική βεβαίωση της εργασίας τους ή κάρτα ανεργίας, στην περίπτωση  που είναι άνεργοι.

Οι μαθητές, των οποίων οι γονείς/κηδεμόνες ανήκουν σε ευπαθείς κοινωνικές ομάδες (μαθητές πολύτεκνων/μονογονεϊκών οικογενειών, μαθητές με γονείς με χρόνιες παθήσεις/ενταγμένους σε πρόγραμμα απεξάρτησης/φυλακισμένους).

Μαθητές με γονείς αγρότες, βεβαίωση από τον ασφαλιστικό τους φορέα (Ο.Γ.Α.).

Τμήμα Υποδοχής μαθητών (7:00-8:00). Στο τμήμα αυτό δικαίωμα συμμετοχής έχουν μαθητές οι οποίοι είναι εγγεγραμμένοι και φοιτούν στο ολοήμερο πρόγραμμα και των οποίων εργάζονται και οι δύο γονείς.

Ο  Δ/ντής του Σχολείου