Monthly Archives: Νοεμβρίου 2021

ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΚΑΙ ΕΚΛΟΓΕΣ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΓΟΝΕΩΝ

goneis_en_drasi1542354246Σας ενημερώνουμε ότι το Σάββατο 4 Δεκεμβρίου 2021, στις 4 το απόγευμα, θα γίνει η Τακτική Γενική Συνέλευση του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων στον χώρο του Σχολείου μας, η οποία θα είναι και η τελική (επαναλαμβάνεται για δεύτερη φορά λόγω μη επαρκούς συμμετοχής).

Στη συνέχεια θα διεξαχθούν οι εκλογές για την ανάδειξη νέου Διοικητικού Συμβουλίου.

Η συμμετοχή όλων των Γονέων και Κηδεμόνων κρίνεται απαραίτητη.

Το  Δ. Σ. του Συλλόγου

ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ κ. Λ. ΤΣΑΒΔΑΡΙΔΗ

20211105_125716

Το  Δημοτικό  Σχολείο  Νησίου  αισθάνεται  την ηθική υποχρέωση να ευχαριστήσει  δημόσια τον Βουλευτή Ημαθίας,  κ.  Λάζαρο  Τσαβδαρίδη, για τις ενέργειές του, ώστε να αλλαχθεί ο παλαιός καυστήρας του Σχολείου μας μέσω των Κτιριακών Υποδομών, ο οποίος λόγω της μεγάλης του παλαιότητας  εγκυμονούσε κινδύνους για την ασφάλεια μαθητών/τριών και Εκπαιδευτικών.

Η ΚΙΝΗΤΗ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ ΒΕΡΟΙΑΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ

20211111_115019 (1)

Ήρθε για πρώτη φορά φέτος το λεωφορείο της Δημόσιας Κεντρικής Κινητής Βιβλιοθήκης Βέροιας στο σχολείο μας, την Πέμπτη 11 Νοεμβρίου!

Οι μαθητές μας δανείστηκαν  βιβλία για να πλουτίσουν τις γνώσεις τους αλλά και για συντροφιά τις ελεύθερες ώρες τους. Ας μην ξεχνάμε ότι νυχτώνει νωρίς και το παιχνίδι έχει περιοριστεί αρκετά λόγω κορωνοϊού.

Καλό διάβασμα σε όλους!